top of page
IBKR-1 1.png

Powered by
Interactive Brokers

לוגו סופי עם צל קל.png

מיקרוסופט, OPENAI והפרוייקט העצום של סטארגייט.

מאת: אסף קופפר

בעידן שבו האינטליגנציה המלאכותית (AI) משנה פנים, מיקרוסופט (MSFT) ו-OpenAI מרחיבות את שיתוף הפעולה האסטרטגי ביניהן עם פרויקט חדשני של הקמת מחשב על עצום בהשקעה של 100 מיליארד דולר, שיקרא "סטארגייט" ונועד לקדם את גבולות החדשנות ב-AI ולשמש כמנוע להתפתחות הדורות הבאים של מודלי הבינה המלאכותית. עם זאת, מעבר לפיתוח הטכנולוגי, השותפות הזו מצביעה על פוטנציאל גדול יותר: האפשרות ש-OpenAI תהפוך לחברה הפרטית הראשונה בהיסטוריה עם שווי של טריליון דולר.
 

"סטארגייט" אינו רק פרויקט, הוא סמל לחזון המשותף של מיקרוסופט ו-OpenAI. מחשב העל החדש, המתוכנן להיות אחד הגדולים והמתקדמים בעולם, יהיה מורכב ממספר מרכזי נתונים ברחבי ארצות הברית, ודורש כחמישה גיגה-וואט של חשמל. השם "סטארגייט", המשקף בניית גשר אל עולמות חדשים ואל הלא נודע ומסמל את השאיפה לחקור ולפתח טכנולוגיות חדשניות שישנו את פני ה-AI ויקחו את האנושות קדימה.
 

מחשב העל, שייפרס על פני מאות דונם ויצרוך כחמישה גיגה-וואט של חשמל, מיועד להניע את דור הבא של מערכות הבינה המלאכותית של OpenAI. הפרויקט, שנועד לחרוג מהיכולות של ChatGPT-4, מסמן את שיאה של שיתוף פעולה ארוך טווח בין החברות, עם תכניות לסיום ב-2028. השם "סטארגייט" משקף השראה מהסרט המדע הבדיוני מ-1994, המספר על מכונת טלפורטציה בין כוכבית שנתגלתה במצרים, ומדגים את החזון לחקר וגילוי. המיזם נתמך ברצון של מיקרוסופט להבטיח ש-OpenAI תמשיך להוביל בפיתוח מודלי AI שמושכים את תשומת לב העולם.
 

במוקד הדיון ניצב גם האתגר בבניית התשתית הנדרשת ובגיוס מעבדי GPU מאנבידיה, בעת שהתעשייה כולה מתמודדת עם מחסור. המיזם "סטארגייט" מציג פוטנציאל לשינוי המשחק במחקר ופיתוח בתחום הבינה המלאכותית, ומעורר ציפייה רבה להשפעתו העתידית. עם חזון כל כך גדול ומשאבים אדירים, לא מפתיע שהשוק מתחיל לראות ב-OpenAI לא רק כחלוץ בתחום ה-AI, אלא ככוח כלכלי בפני עצמו.

unnamed.jpg

חברת OpenAI

קאי-פו לי, נשיא גוגל סין לשעבר, מעריך כי OpenAI עשויה להפוך לחברה הפרטית הראשונה בעולם עם שווי של טריליון דולר, בתוך שנתיים עד שלוש. התחזיות הללו מבוססות על הצמיחה המהירה והחדשנות הטכנולוגית של OpenAI, שכבר הוכיחה את עצמה כמובילה בפיתוח מודלי AI מתקדמים.
 

האנרגיה הנדרשת לפרויקט"סטארגייט" מעלה את הדיון על השפעות ה-AI על צריכת האנרגיה ברמה הגלובלית. עם כמויות אנרגיה כל כך גדולות, התעשייה מחפשת מקורות אנרגיה נקיים ויעילים יותר, ואחת האופציות העולות בפופולריות היא האנרגיה האטומית. עלייה בביקוש לאנרגיה אטומית עשויה להציע פתרון לאתגרי האנרגיה של העתיד, אך גם מעוררת דיונים אתיים וסביבתיים.

מתקדמים לחשבון מסחר חכם עם אינטראקטיב ישראל!
השאירו פרטים ונחזור אליכם: 

Rectangle 5 (1).png

השותפות האסטרטגית הזו בין מיקרוסופט ל-OpenAI וההשקעה בפרויקט "סטארגייט" מעידה על ההימור העצום ששתי החברות עושות על עתיד ה-AI. זהו לא רק פרויקט שמטרתו לפתח טכנולוגיה חדשה, אלא גם לשנות את הדרך בה אנו מבינים ומתייחסים לאינטליגנציה מלאכותית. האפשרות ש-OpenAI תהפוך לחברה בעלת שווי של טריליון דולר משקפת את האמונה בכוחה של ה-AI להיות כוח משנה משחק בכלכלה העולמית.
 

אולם, השפעתה של טכנולוגיה זו אינה מוגבלת לספרי השיאים הכלכליים בלבד. עם הצמיחה המהירה והתרומה הטכנולוגית המשמעותית של פרויקטים כמו "סטארגייט", מגיע גם הצורך להתמודד עם אתגרים סביבתיים ואנרגטיים. האתגר הגדול בפני התעשייה הוא למצוא דרכים לתמוך בצריכת האנרגיה העצומה הדרושה לפרויקטים כאלה, באופן שלא יגביר את הפגיעה בסביבה. הפנייה לאנרגיה אטומית כמקור אנרגיה יעיל ונקי יותר היא דוגמה לכיצד התעשייה מנסה למצוא פתרונות חדשניים ובר קיימא לאתגרים אלו.

unnamed11.png

תחנות כוח גרעיניות ליד חוות שרתים גדולות זוללות אנרגיה

המשך התפתחות ה-AI ושימוש בו ישנו לא רק את האופן בו אנו עובדים ולומדים, אלא גם את הדרך בה אנו חושבים על אנרגיה וסביבה. בעידן שבו מחקרי AI דורשים יותר ויותר משאבים, החשיבות של פיתוח והפעלת מרכזי נתונים בר קיימא, עם מזעור הפגיעה בסביבה, הופכת לבלתי נמנעת.
 

הפוטנציאל של "סטארגייט" ושותפות מיקרוסופט-OpenAI לשנות את עולם ה-AI הוא עצום, אך עם זאת מגיעה אחריות גדולה. הצורך לאזן בין חדשנות לבין רגישות סביבתית ואתית יוביל, ללא ספק, את הדיונים סביב התפתחות הטכנולוגיה בעשורים הקרובים. בסופו של דבר, הצלחת המהפך הטכנולוגי של ה-AI תתמקד לא רק בהישגים הכלכליים והטכנולוגיים, אלא גם ביכולת שלנו להבטיח כי התקדמות זו תתבצע באופן שמשרת את הטוב הכללי ומגן על כדור הארץ לדורות הבאים.
 

כך, העתיד המזהיר של טכנולוגיית ה-AI, בצל השותפות בין מיקרוסופט ל-OpenAI והפרויקט "סטארגייט", מציב את האנושות בפני צומת דרכים היסטורי. ההתמודדות עם הצורך הגובר באנרגיה לתמיכה בתשתיות AI דורשת מאיתנו לא רק לחפש פתרונות חדשניים ויעילים, אלא גם לשקול מחדש את ההשפעות הסביבתיות והחברתיות של פעולותינו.
 

השימוש באנרגיה אטומית כדי לספק את הצריכה האנרגטית העצומה של מרכזי הנתונים החדשים מציע פתרון פוטנציאלי, אך גם מעורר שאלות על הסיכונים והאתגרים הסביבתיים הקשורים בכך. האם יתכן שבמקום להקל על הנטל הסביבתי, אנו רק נעביר אותו ממקום למקום? ואיך ניתן להבטיח שהפתרונות שאנו בוחרים יהיו בטוחים ויעילים לטווח הארוך?

 

במקביל, יש הצופים שהמסלול של OpenAI יהיה להפוך לחברה פרטית הראשונה עם שווי של טריליון דולר בעקבות החדשניות והשותפיות פורצות הדרך שלה. הדבר מדגים את הפוטנציאל הכלכלי העצום של ה-AI, אך גם מעלה שאלות על ההשפעות החברתיות והאתיות של הכוח המהפכני הכה משמעותי בידי חברה פרטית אחת. איך נוודא שהתקדמות זו תועיל לכלל האנושות ולא רק לקבוצה מצומצמת של אנשים או חברות?
 

לסיכום, בעולם שבו החדשנות הטכנולוגית מתקדמת בקצב מסחרר, השותפות בין מיקרוסופט ל-OpenAI בפרויקט "סטארגייט" מהווה פרק חדש ומרתק ביחסים בין החברות. זהו סיפור מרתק המזמין אותנו להיות חלק מעתיד שבו האינטליגנציה המלאכותית לא רק משנה את האופן שבו אנו חיים, עובדים ולומדים, אלא גם מעצבת מחדש את האינטראקציה בין האדם לטכנולוגיה. המסע של מיקרוסופט ו-OpenAI עם פרויקט "סטארגייט" מציב בפנינו את ההזדמנות לעצב את עתיד ה-AI באופן שיהיה לא רק חדשני אלא גם טוב לסביבה ואחראי. עלינו לקחת בחשבון את ההשלכות הרחבות של פעולותינו ולעבוד יחד כדי להבטיח שהעתיד הטכנולוגי שאנו בונים ישרת את הכלל ויתרום לעולם טוב יותר לכולם.
 

 

מקורות:

פייננשל טיימס

יאהו פייננס

פוקס ביזנס

סי אן אן

רויטרס

ניו יורק טיימס

*הכותב משמש כעובד בחברת אינטראקטיב שירותי בורסה בע"מ (להלן: "החברה"). כל האמור והמוצג בכתבה זו ניתן באופן כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או המלצה כלשהי למסחר בשוק ההון המתחשבים בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם וכן אינו מהווה הצעה לרכישת ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים מכל סוג, מדדים וכיו"ב. כמו כן, המידע המוצג בכתבה לעיל אינו מהווה תמריץ ו/או המלצה ו/או ייעוץ לפעול בדרך כלשהי בשוק ההון. על כן, אין לפרש דבר באמור בכתבה כהמלצה או ייעוץ לביצוע רכישה או מכירה של כל נייר ערך או נכס פיננסי המוצג בה. הנתונים המוצגים בכתבה אינם מהווים ערובה או מדד כלשהו לתוצאות ותשואות עתידיות. הניתוח שבוצע לעיל הינו רק על בסיס מידע פומבי ציבורי וללא שיח עם החברות המוזכרות. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פעילות בשוק ההון דורשת ידע, הבנת סיכונים ומיומנות. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותב עשויים להחזיק חלק מניירות הערך ו/או הנכסים הפיננסיים המוזכרים לעיל.

* מובהר בזאת, כי המפנה חתום עם אינטראקטיב שירותי בורסה בע"מ בהסכם הפניית לקוחות ובתוך כך מקבל מהחברה תמורה בגין הפניית לקוחות לפתיחת חשבון מסחר עצמאי ב- Interactive Brokers LLC

גילוי נאות: 

ט.ל.ח המידע האמור נכתב בלשון זכר אך מיועד לשני המינים. מודגש בזאת, כי כל הכלים להתחברות מרחוק המופיעים בעמוד זה לעיל, הנם אך לשם נוחיות המשתמש לשימוש באמצעי התחברות מרחוק. אין החברה אחראית על טיב ביצוע ההתחברות מרחוק באמצעות כלים אלו, לרבות כל תוצאה אשר תהא כתוצאה משימוש בהם.
It is hereby emphasized that all the tools for remote control that appear on this page above, are only for the convenience of the user to use them. The company is not responsible for the quality of the remote connection using these tools, including any result that may result from their use

הצהרת סיכון וגילוי נאות – שירותי ברוקראז': אינטראקטיב שירותי בורסה בע"מ (להלן: "אינטראקטיב ישראל") מציעה סוגים שונים של השקעות באמצעות רכישת כלים פיננסים מגוונים, כגון: מניות, אופציות, חוזים עתידיים, כתבי אופציות, אג"ח, אופציות חוזים, חוזה מנייה בודדת, תעודות סל, מוצרים מובנים וקרנות נאמנות. כל סוגי ההשקעות והמסחר מערבים סיכון להון המושקע, לרבות אלה המוצעים על ידי אינטראקטיב ישראל, ולכן הם דורשים מיומנות, ידע והבנת הסיכונים, ואינם מתאימים לכל אדם. לפני קבלת החלטה על השקעה או מסחר באמצעות אינטראקטיב ישראל, עליך לקחת בחשבון את מטרות ההשקעה ו/או המסחר, רמת הניסיון שלך ויכולתך לספוג הפסדים כתוצאה מכך. בנוסף, עליך לקחת בחשבון שביצועים קודמים אינם יכולים להוות מדד על ביצועיהם העתידיים של הכלים הפיננסים. מוצרים פינננסים כגון אופציות על מניות וחוזים אינם מתאימים עבור כל משקיע. לפני השקעה באופציות אנא קרא את “מאפיינים וסיכונים של הסטנדרטים באופציות” לקריאה אנא כנס ל- http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp.

לפני תחילת מסחר, אנו ממליצים ללקוחותינו לקרוא את הגילויים הרלוונטים אודות הסיכונים בעמוד הגילוי הנאות אודות הסיכון המסחר במינוף מיועד עבור משקיעים מתוחכמים בעלי סובלנות גבוהה לסיכון. קיים סיכון בו ההפסד יכול לגבור מסכום ההשקעה הראשוני. לפני מסחר בחוזים עתידיים אנו ממליצים לקרוא את גילוי נאות בגין הסיכון בחוזים עתידיים. לגילוי הנאות

תאריכי הסליקה של עסקאות מט"ח יכול להשתנות בשל הבדלים באיזורי זמן ומועדים בבנקים ברחבי העולם. במסחר בין בורסות ברחבי העולם ייתכן ויושאלו מטבעות שונים על מנת לבצע את העסקאות במטבעות שונים.

אינטראקטיב ישראל משמשת כברוקר לאינטראקטיב ברוקרס בישראל. אינטרקטיב ישראל אינה נשלטת ואינה חברה נספחת לאינטרקטיב ברוקרס. אתר זה איננו האתר של אינטרקטיב ברוקרס והוא אינו מופעל על ידה. כל המידע בדף זה, או חלקים ממנו, נלקחו ע"י חברת אינטרקאטיב ישראל מסחר מאתר האינטרנט של אינטראקטיב ברוקרס ותורגמו לעברית לנוחיותך. על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר באתר אינטראקטיב ברוקרס הנמצא בתחתית העמוד. על מנת לצפות באתר אינטראקטיב ברוקרס בצורה מלאה הנכם מוזמנים היכנס לבקר בכתובת : https://www.interactivebrokers.com

אינטראקטיב ברוקרס הינם ברוקר דילר רשום המפוקח ע”י הרשות האמריקאית לני”ע וזירות מסחר (SEC) הרשות למסחר חוזי סחורות (CFTC) ואגודת החוזים הלאומית (NFA) וכמו כן חבר ברשות המפקחת לתעשיית הפיננסים האמריקאית (FINRA) ובעוד גופי פיקוח עצמאיים.
אינטרקטיב ברוקרס מספקת שירותי ביצוע וסליקה ללקוחותיה
אינטראקטיב ברוקרס אינו ממליץ על שום גוף פיננסי,יועץ השקעות,משווק השקעות או קרן גידור.
אינטראקטיב ברוקרס אינו מייעץ להשקעות או ממליץ לקנות או למכור את ניירות הערך המוזכרים באתר זה ו/או ניירות ערך אחרים או מטבעות. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.המידע באתר מתבסס אך ורק על מידע פומבי גלוי לציבור ועל הערכות ואומדנים. הכתוב באתר זה אינו מהווה יעוץ או הזמנה לרכוש או למכור את ניירות הערך הנזכרים בו ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל משקיע.

חברת MEXEM LTD בעלת רישיון למתן שירות "Investment Services" באירופה תחת דירקטיבת MIFID ובפיקוח הרגולטור CySec בקפריסין (מספר רישיון 325/17) (להלן: "החברה"). "אינטראקטיב ישראל" הינו מותג של החברה. החברה חברה בקרן לפיצויי משקיעים. חשבונות המסחר של הלקוחות הנפתחים ב- Interactive Brokers LLC בארה"ב מפוקחים ומבוקרים עי הרגולטורים האמריקאים:Finra, SEC , CFTC. חשבונות אלו מוגנים ע"י ביטוח של 500,000 דולר ארה"ב עבור כל חשבון. חשבונות המסחר של הלקוחות הנפתחים ב- Interactive Brokers Ireland מפוקחים ומבוקרים ע"י הבנק המרכזי באירלנד. חשבונות אלו מוגנים ע"י הקרן לפיצוי משקיעים עד 20,000 יורו (לפירוט נוסף בנושא לחץ כאן). החברה פועלת בישראל תחת היתר לפי סעיף 49א לחוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968 בהסתמך על הצהרת החברה כי שירותי המסחר באמצעותה יינתנו תחת הפיקוח של CySec. החברה לרבות המותג "אינטראקטיב ישראל" אינה מפוקחת על-ידי רשות ניירות ערך בישראל ואין בהיתר משום הבעת דעה על טיבו של השירות הניתן בידי החברה או על הסיכונים הכרוכים בו.

RIsk Disclosure : Israel Interactive Trading offers various types of investments through the acquisition of various financial instruments: various financial instruments, including shares, options, futures contracts, options, bonds, options, contracts, individual share contracts, ETFs, structured products and mutual funds. Investments and trade involve the risk of invested capital, including those offered by Interactive Israel, and therefore require skill, knowledge and understanding of risks, and are not suitable for everyone. Before deciding on investing or trading with Israel Interactive Trading, you must consider your investment and / or trading goals, your level of experience, and your ability to absorb losses as a result. In addition, you should consider that past performance cannot be a measure of the future performance of financial instruments. Options involve risk and are not suitable for all investors. Before investing in options, read the “Characteristics and Risks of Standardized Options”. For a copy visit http://www.theocc.com/about/publications/character-risks.jsp. Before trading, clients must read the relevant risk disclosure statements on our Warnings and Disclosures page – http://www.interactivebrokers.com/disclosures. Trading on margin is only for sophisticated investors with high-risk tolerance. You may lose more than your initial investment. For additional information regarding margin loan rates, see http://www.interactivebrokers.com/interest. Security futures involve a high degree of risk and are not suitable for all investors. The amount you may lose may be greater than your initial investment. Before trading security futures, read the Security Futures Risk Disclosure Statement. For a copy visit http://www.interactivebrokers.com/disclosures. There is a substantial risk of loss in foreign exchange trading. The settlement date of foreign exchange trades can vary due to time zone differences and bank holidays. When trading across foreign exchange markets, this may necessitate borrowing funds to settle foreign exchange trades. The interest rate on borrowed funds must be considered when computing the cost of trades across multiple markets.

Israel Interactive Trading is acting as an introducer broker to Interactive Brokers LLC in Israel. The company is not owned by or affiliated with Interactive brokers in any form. This website is not an Interactive Brokers LLC website and is not operated by it. Some or all of the information on this page has been taken by Israel Interactive Trading from the Interactive Brokers website and translated to Hebrew for your convenience. To view the Interactive Brokers website directly and in its entirety, please visit:https://www.interactivebrokers.com “Interactive Brokers LLC” is a registered Broker-Dealer, Futures Commission Merchant and Forex Dealer Member, regulated by the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), the Commodity Futures Trading Commission (CFTC) and the National Futures Association (NFA), and is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) and several other self-regulatory organizations. Interactive Brokers does not endorse or recommend any financial institutions or financial service providers, including brokers, introducing brokers, third-party financial advisors, or hedge funds. Interactive Brokers provides execution and clearing services to customers. None of the information contained herein constitutes a recommendation, offer, or solicitation of an offer by Interactive Brokers to buy, sell or hold any security, financial product or instrument or to engage in any specific investment strategy. Interactive Brokers makes no representation and assumes no liability to the accuracy or completeness of the information provided on this website

Interactive Brokers LLC is a registered Broker-Dealer, Futures Commission Merchant and Forex Dealer Member, regulated by the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), the Commodity Futures Trading Commission (CFTC) and the National Futures Association (NFA), and is a member of the Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) and several other self-regulatory organizations. Interactive Brokers does not endorse or recommend any introducing brokers, third-party financial advisors or hedge funds, including Interactive Israel Trading. Interactive Brokers provides execution and clearing services to customers. None of the information contained herein constitutes a recommendation, offer, or solicitation of an offer by Interactive Brokers to buy, sell or hold any security, financial product or instrument or to engage in any specific investment strategy. Interactive Brokers makes no representation, and assumes no liability to the accuracy or completeness of the information provided on this website. For more information regarding Interactive Brokers, please visit www.interactivebrokers.com

Israel Interactive Trading is a brand of Mexem LTD. The company is authorized and regulated by the Cyprus Securities and Exchange Commission – CySEC (Licence number: 325/17) and is a member of the Investor Compensation Fund (ICF

הצהרת סיכון וגילוי נאות – שירותי קולקטיב2:
שירותי שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות ניתנים באמצעות האתר www.collective2.co.il ופלטפורמת המסחר הדיגיטלית המופעלת על-ידי חברת אינטראקטיב ישראל שוקי הון בע"מ (להלן: "החברה"). ההצטרפות לשירות, קביעת רמת הסיכון ומדיניות ההשקעות, אפיון הצרכים וניהול התיקים מתבצעים באמצעים דיגיטליים המחליפים את המפגש הפיזי של הלקוח עם מנהל ההשקעות. שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות יבוצע על ידי החברה, אשר הינה בעלת רישיון לניהול תיקי השקעות בהתאם לחוק. אין באמור לעיל ובעמודי אתר זה משום ייעוץ/שיווק השקעות ו/או ייעוץ או שיווק פנסיוני ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור, המתחשב בנתונים של כל אדם, ו/או הצעה לרכישת ניירות ערך. כמו כן, אין לראות באמור לעיל התחייבות החברה להשגת תשואה כלשהי. החברה אינה מתחייבת להשיג שיעור רווח מינימלי כלשהו בשיווק השקעות או בניהול תיק ההשקעות של הלקוח ואין היא מתחייבת לבטח את הלקוח מפני הפסדים כלשהם. ההצטרפות באמצעות האתר לשרותי שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות הינה בהתאם להוראות הדין, ומטרתה, בין היתר, להקל לטובת הלקוחות על קיום פעילות לשיווק השקעות וניהול תיקי השקעות תוך שימוש באמצעיים טכנולוגיים ושמירה על טובת הלקוחות. פלטפורמת המסחר הדיגיטלית של collective2 מחליפה את המפגש הפיזי של הלקוח עם החברה כמשווק השקעות וכמנהלת תיקי השקעות, ובנוסף משמשת כלי לקבלת החלטות השקעה. קביעת מדיניות ההשקעה ורמת סיכון ללקוח – עיבוד נתונים שמתקבלים מהלקוח וקביעת מדיניות ההשקעה ורמות הסיכון המתאימות עבורו באופן אישי. על הכנסות הלקוח משיווק ההשקעות וניהול תיקי השקעות יכול ויחולו מיסים ותשלומי חובה לרשויות המס. החברה אינה מחווה דעתה ואינה מעניקה ללקוחותיה ייעוץ כלשהו בנוגע לחבויות המס שיחולו, ככל שיחולו, על תיק ההשקעות ו/או על פעולות בחשבון הלקוח. יובהר כי לחברה אין אחריות על חיובים של הברוקר באמצעותו יפעל הלקוח, לרבות אך מבלי לגרוע מכלליות האמור בקשר עם תשלומי מס ו/או ניכוי מס במקור ו/או תשלומים אחרים. כל הזכויות שמורות לחברה, חברה בעלת רישיון לניהול תיקי השקעות הרשומה בישראל. ביצועי עבר אינם ערובה לרווחים עתידיים. בכל השקעה גלום גם מרכיב סיכון כלשהו. בשימוש באתר זה הינך מקבל/ת את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות שלנו.

הצהרת סיכון וגילוי נאות – שירותי מרכז הלימוד:
קבוצת אינטראקטיב ישראל מציעה סוגים שונים של השקעות, ייעוץ, ניהול תיקים ועוד באמצעות כלים פיננסים מגוונים, ביניהם מניות, אופציות, חוזים עתידיים, כתבי אופציות, אג"ח, אופציות חוזים, חוזה מניה בודדת, תעודות סל, מוצרים מובנים, קרנות נאמנות. בנוסף, קבוצת אינטראקטיב ישראל מציעה שירותי מרכז לימוד מקצועי בשוק ההון. כל סוגי ההשקעות והמסחר מערבים סיכון להון המושקע, לרבות אלה המוצעים על ידי קבוצת אינטראקטיב ישראל, ולכן הם דורשים מיומנות, ידע, הבנת הסיכונים ואינם מתאימים לכל אדם.

על הלקוח לדעת ולהכיר כי שהתכנית והתכנים המועברים בקורסים מטעם מרכז הלמידה אינם מהווים המלצה להשקעה או תחליף לייעוץ השקעות וכי מרצי התכנית אינם עוסקים בייעוץ השקעות ו/או בניהול תיקי השקעות במסגרת תפקידם כמרצים. יובהר, כי מרצי התכנית עשויים להחזיק ו/או לפעול בניירות ערך המוזכרים על ידם. להצהרת הסיכון המלאה, לחץ כאן

הצהרת סיכון וגילוי נאות – שירותי ניהול תיקי השקעות:

בהתאם לסעיף 16א(א)(2) לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה – 1995 (להלן: "חוק הייעוץ"). אינטראקטיב ישראל שוקי הון בע"מ הינה בעלת רישיון מנהל תיקים, עוסקת בניהול תיקי השקעות ובשיווק השקעות ואינה עוסקת בייעוץ השקעות, כהגדרת מונחים אלה בחוק הייעוץ.

bottom of page